Ευκαιρία εργασίας – Αντιπρόσωπος Εξυπηρέτησης Πελατών (Μελβούρνη)

Τοποθεσία: Glen Huntly, Melbourne VIC

Σχετικά Chemwatch

Chemwatch, διεθνής ηγέτης στα συστήματα διαχείρισης χημικών προϊόντων που βασίζονται στο Web, αναζητά έναν ενεργητικό υποψήφιο Εξυπηρέτησης Πελατών με εξωστρεφή προσωπικότητα και ευχάριστη διάθεση. Θα γίνετε μέλος μιας ομάδας αφοσιωμένων ατόμων που απολαμβάνουν τον χρόνο τους μαζί τόσο κατά τη διάρκεια όσο και μετά τις κανονικές ώρες εργασίας. Chemwatch διατηρεί γραφεία ή αντιπροσωπεία σε 20 χώρες, αλλά παραμένει περήφανα Αυστραλός. Έχει την έδρα της στα νοτιοανατολικά προάστια της Βικτώριας.

Απαιτούμενη εμπειρία, δεξιότητες & προσόντα

  • Ιστορικό με επίκεντρο την εξυπηρέτηση πελατών με τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρία στο Business to Business
  • Αν και είναι επιθυμητό ένα υπόβαθρο σε έναν κλάδο που σχετίζεται με χημικά ή OHS, δεν είναι απαραίτητο.
  • Πρόσφατοι πτυχιούχοι ή/και άτομα που αναζητούν εργασία με εμπειρία πωλήσεων/εξυπηρέτησης πελατών είναι ευπρόσδεκτα.
  • Η καλή γνώση υπολογιστών, εφαρμογών για κινητές συσκευές και προϊόντων που βασίζονται στο SaaS θα είναι επωφελής
  • Θα ήταν επιθυμητή η πρακτική εμπειρία με το CRM που βασίζεται στο cloud (salesforce, Zoho ή αντίστοιχο).
  • Εξαιρετικές προφορικές και γραπτές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Υψηλή προσοχή στη λεπτομέρεια υπό στενές προθεσμίες
  • Δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων με ικανότητα πολλαπλών εργασιών
  • Παρέχεται εκπαίδευση επί της εργασίας. Η ομάδα μας ενθαρρύνεται να πραγματοποιήσει εκπαίδευση σε τομείς που δεν σχετίζονται απαραίτητα με αυτήν την περιγραφή εργασίας.
  • Οι καλές γνώσεις Η/Υ είναι απαραίτητες.

Καθήκοντα:

  • Παροχή υποστήριξης Εξυπηρέτησης Πελατών σε Τοπικό και Παγκόσμιο πελατολόγιο
  • Επεξεργασία αιτημάτων πελατών που λαμβάνονται μέσω τηλεφώνου και email
  • Διατήρηση συχνής επαφής με τους πελάτες και ως αποτέλεσμα δημιουργίας σχέσεων εμπιστοσύνης
  • Εξασφάλιση ετήσιας διατήρησης πελατών ως αποτέλεσμα σχέσεων εμπιστοσύνης
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις πελατών τόσο πρόσωπο με πρόσωπο όσο και διαδικτυακά
  • Ταξιδεύοντας σε τοπικό, διακρατικό και διεθνές επίπεδο για συναντήσεις με πελάτες
  • Απάντηση και αντιμετώπιση παραπόνων πελατών
  • Παρακολούθηση και επίτευξη τμηματικών και προσωπικών στόχων KPI
  • Αλληλεπιδράστε με εσωτερικά τμήματα για την αντιμετώπιση ερωτημάτων πελατών
  • Προσδιορισμός πελατών για αναβαθμίσεις συνδρομής

Αμοιβή

Ελκυστικές αποδοχές και ευκαιρίες ανάπτυξης.

Εάν ενδιαφέρεστε για αυτή την ευκαιρία και διαθέτετε τις επιθυμητές δεξιότητες και εμπειρία, στείλτε το βιογραφικό σας και τη συνοδευτική επιστολή στο hr@chemwatch. Καθαρά.

Γρήγορη διερεύνηση